Opcje przeglądania
Wielkość opakowania
Cena
  • od
    do

Herbaty zielone aromatyzowane

Mieszanki herbat zielonych na bazie senchy, gun powder i innych gatunków z dodatkiem kandyzowanych owoców, skórek cytrusowych oraz kwiatów. Herbaty zielone to herbaty niefermentowane, które po wysuszeniu zachowują zielony lub srebrzystozielony kolor. Świeżo zebrane liście poddawane są więdnięciu, parowaniu, zwijaniu i suszeniu.

Właściwości

Napar z herbaty zielonej bardzo korzystnie wpływa na organizm człowieka. Herbata zielona oczyszcza z toksyn, działa wzmacniająco na układ oddechowy i nerwowy. Pomaga zapobiegać chorobie wrzodowej, udarom mózgu i zawałom serca. Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy, hamuje rozwój komórek rakowych, a także wzrost poziomu cukru we krwi. Herbaty zielone są bogate w witaminy C, E, B, sole mineralne oraz garbniki, które korzystnie wpływają na układ pokarmowy wspomagając procesy trawienne.

Sposób parzenia: łyżeczkę suchych liści (ok.2g) zalać wodą (250-300ml) w temperaturze 80-85 stopni. Parzyć 3-5 min., po tym czasie napar oddzielić od liści. Parzenie można powtórzyć jeszcze dwukrotnie, za każdym razem wydłużając czas.

Ilość suszu zależy od indywidualnych upodobań, jednak nie powinna być zbyt mała, bo napar będzie niewyraźny, a zbyt duża spowoduje, że stanie się gorzki i cierpki. Należy pamiętać, aby woda była dobrej jakości, najlepiej sprawdza się woda filtrowana. Do zaparzania herbaty zielonej nie wolno używać zbyt gorącej wody. Jej temperatura nie powinna przekraczać 85 stopni, ponieważ w wyższych temperaturach ginie większość składników odżywczych naparu. Bardzo istotny jest również czas parzenia zielonej herbaty – nie powinien on przekraczać 5 minut. Najlepiej w tym celu używać metalowych zaparzaczy lub jednorazowych filtrów papierowych.

Picie herbaty zielonej zaleca się szczególnie latem, ponieważ w naturalny sposób wychładza ona organizm. Można parzyć ją metodą „cold brew”, czyli zalać liście zimną wodą i pozostawić na kilkanaście, kilkadziesiąt godzin. Specyficzny smak zielonej herbaty łagodzą różne dodatki w postaci kwiatów czy owoców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl