Dostawa i zwroty

Dostawa towaru

1. Koszt dostawy Towaru na terenie kraju zależy od sposobu dostawy wybranego przez Kupującego, z zastrzeżeniem, że Kupujący może wybrać jedną z następujących form dostawy Zamówienia:

 • odbiór osobisty pod adresem: Sklep Samowar CH Zielone Wzgórze ul. Wrocławska 20 lok. 30, 15-664 Białystok (za pobraniem i za przedpłatą);
 • za pośrednictwem firmy kurierskiej INPOST (za pobraniem i za przedpłatą) - cennik poniżej;
 • dostawa do paczkomatu InPost (za pobraniem i za przedpłatą) - cennik poniżej.

2. Kosztem dostawy Towaru zostaje obciążony Kupujący. Koszt dostawy Towaru obliczany jest na podstawie cen dostawy wskazanych dla danego sposobu dostawy w formularzu Zamówienia i opcji dostawy wybranej przez Kupującego. Koszty dostawy doliczane są do kwoty Zamówienia w podsumowaniu.

3. Z kosztów dostawy zwolnione są zamówienia:

 • bez względu na kwotę, w przypadku odbioru osobistego w sklepie (adres pkt.1);
 • na kwotę powyżej 149zł, w przypadku dokonania przedpłaty i odbioru osobistego lub dostawy do paczkomatu lub kurierem INPOST;
 • na kwotę powyżej 199zł, bez względu na formę płatności i wybraną opcję dostawy.

4. Sprzedawca wysyła Towar pod adres wskazany przez Kupującego w formularzu Zamówienia. Sprzedawca zastrzega, iż skontaktuje się z Kupującym, jeżeli błędnie wypełniony przez Kupującego formularz Zamówienia uniemożliwia skuteczne doręczenie Zamówienia

5. Zamówienia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej są realizowane w ciągu 2 dni roboczych, liczonych od momentu skompletowania i nadania Zamówienia przez Sprzedawcę.

6. Sprzedawca nie realizuje wysyłek poza granice Rzeczypospolitej Polskiej.

7. W trakcie realizacji Zamówienia Kupujący otrzymuje wiadomości e-mail z informacją o zmianie statusu Zamówienia.

8. Status realizacji Zamówienia Kupujący może w każdej chwili sprawdzić na stronie Sklepu po zalogowaniu się na swoje konto.

Cennik dostaw

  kwota zamówienia 1 – 58,99zł 59 – 98,99zł 99 – 148,99zł 149 zł – 198,99zł od 199zł
przedpłata odbiór osobisty 0,00 zł
InPost paczkomat 12,99 zł 9,99 zł 5,99 zł 0,00 zł
InPost kurier
pobranie odbiór osobisty 0,00 zł
InPost paczkomat 16,49 zł 13,49 zł 9,49 zł 3,5 zł 0,00 zł
InPost kurier

Zasady zwrotów

 1. Kupujący będący Konsumentem, który zawarł umowę na odległość może bez podania przyczyny odstąpić od umowy sprzedaży Towarów zakupionych u Sprzedawcy, składając stosowne pisemne oświadczenie w terminie 14 dni, licząc od dnia wydania Towaru, tzn. od dnia wejścia w fizyczne posiadanie Towaru przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią, inną niż przewoźnik.

 2. Do zachowania 14 dniowego terminu, o którym mowa w § 7 ust. 1 wystarczy wysłanie Sprzedawcy oświadczenia przed jego upływem. Wzór oświadczenia dostępny jest na stronie Sklepu w zakładce 'Dostawa i zwroty'. Skorzystanie z wzoru odstąpienia przygotowanego przez Sprzedawcę jest dobrowolne, Sprzedawcę wiąże każde pisemne oświadczenie złożone przez Kupującego w terminie, o którym mowa w § 7 ust. 1.

 3. Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów wskazanych w art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta, a w szczególności w odniesieniu do:

 • umowy której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

 • umowy w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (np. kawa mielona na zamówienie);

 • umowy w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;

 • umowy w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

 • umowy o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy.

 1. W przypadku odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, Kupujący będący Konsumentem ma obowiązek zwrócić zakupiony Towar Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru przed jego upływem. Wszystkie zwracane produkty spożywcze muszą mieć nienaruszone naklejki zabezpieczające przed otwarciem opakowania.

 2. Konsument ponosi jedynie bezpośrednie koszty zwrotu Towaru w wysokości równej opłacie za nadanie przesyłki kurierem lub za pomocą innego środka, wybranego przez Konsumenta.

 3. Wszystkie dokonane przez Kupującego będącego Konsumentem płatności, w tym koszt dostarczenia towaru do Kupującego, zostaną zwrócone przez Sprzedawcę Konsumentowi niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, z zastrzeżeniem, że Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

 4. Zwrot płatności, o której mowa w ust. 6 powyżej, zostanie dokonany przy wykorzystaniu tego samego sposobu, jakiego użył Kupujący, chyba że wyraził on zgodę na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

 5. Kupujący niebędący Konsumentem nie ma uprawnienia do odstąpienia od umowy, o którym mowa w § 7 ust. 1 Regulaminu. Wobec takich Kupujących zasady i terminy odstąpienia od umowy regulują przepisy Kodeksu cywilnego.

 6. Kupujący będący Konsumentem, w przypadku zwrotu Towaru w związku z odstąpieniem, o którym mowa w §7 ust. 1 niniejszego Regulaminu, ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru, będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.

 

Wzór formularza zwrotu

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl